Моральні пріоритети сучасної молоді:
Субкультури як наслідок девіантної поведінки (сценарій засідання «круглого столу»)

Мета: обговорити проблеми виховання сучасної молоді; ознайомити присутніх з поняттям субкультури як різновиду сучасної суспільної культури; розвивати комунікативні навички та вміння; виховувати толерантне ставлення один до одного у процесі обговорення проблеми; формувати моральні якості та працювати над підвищенням рівня культури сучасної молоді; виховувати у дітей тактовність і виваженість  у словах та діях.

Тип: засідання «круглого столу».

Обладнання: мультимедійний проектор, відеоматеріал, аркуші паперу та олівці.

Хід заняття

І. Організаційний етап

Керівник.  Доброго дня. Сьогодні ми з вами зустрілися для того, щоб обговорити питання, що турбують батьків, педагогів, дітей... Де і як виховується сучасна молодь? На кому лежить відповідальність за поведінку і вчинки, світосприйняття підлітків? Коли, а головне чому діти так різко можуть змінювати свою поведінку?

"Хто або що формує моральні якості підростаючого покоління?", "Чи володіють діти достатнім рівнем культури, затребуваним сучасним ритмом життя?", "Наскільки сьогодні молодь може проявити свою тактовність і виваженість у власних словах і діях"...

Ми приділимо увагу питанням моральних пріоритетів сучасної молоді, обговоримо вплив так званих молодіжних субкультур на формування у підлітків культурних цінностей, рис поведінки, девіантності, розглянемо питання освіти за кордоном тощо.

Ведуча 1.  Людина - частина громади, суспільства, держави. Щодня, вчиняючи ту чи іншу дію, ми не замислюємося, що всі вони стосуються повсякденних обов'язків. А от чи дотримуємося ми при цьому приписів моралі, залежить від кожного. Адже не варто забувати, що з моральними правилами тісно пов'язане і поняття вихованості.

Ведуча 2.  Правил і принципів у суспільстві багато, але сьогодні ми хотіли б зупинитися на чотирьох основних пріоритетах, які, згідно проведеного попередньо опитування найбільше цікавлять сучасну молодь.

Першим питанням нашого нинішнього обговорення стане школа. Бо саме її називають другою домівкою. Тож чим цей навчальний заклад є для нинішнього підростаючого покоління: пріоритетом чи обов'язком? І поки присутні готуються висловити свою точку зору, запросимо до слова вихованців гуртка “Основи журналістики”

Виступ та обговорення почутого. Висловлення присутніми власних думок.

Ведуча 1.  Другим, не менш важливим принципом у побудові рівня культури підростаючого покоління, є релігія. Яка ж роль релігії в житті молоді?

Виступ та обговорення почутого. Висловлення присутніми власних думок.

Ведуча 2.  Наскільки шкідливим і таким, що веде до тих чи інших наслідків може бути ранній інтимний зв'язок розповість психолог міського центру у справах сім’ї Валентина Шпур.

Виступ та обговорення почутого. Висловлення присутніми власних думок.

Ведуча 1.  Кумири... Вони мають той чи інший вплив на формування особистості. Вихованці гуртка провели опитування і з'ясували, хто для   сучасників є взірцем у всьому або майже у всьому. Ми намагалися хоча б трошки привідчинити таємничу завісу  внутрішнього світу дітей.  Розповісти, чим нині живуть сучасні підлітки, хто їх надихає, кого вони вважають кумирами-ідолами-геніями, ким захоплюються та чию творчу спадщину щораз переглядають чи перечитують ввечері, дирявлячи екран монітору чи засмальцьовані сторінки. Довести, що діти не тільки гуляють до пізньої ночі, сидять "У Контакті" та лепечуть язиком по телефону.

Заслуховування результатів опитування і зачитування найцікавіших відповідей. Обговорення почутого.

Ведуча 2.  Незважаючи на все почуте і обговорене сьогодні беззаперечним лідером і найважливішим моральним пріоритетом для молоді має залишатися сім'я. Хочеться почути кожного присутнього, що для вас означає сім'я...

Ведуча 1. Молодіжні субкультури є особливою частиною суспільної сучасної культури. Вони складаються з неформальних груп і їх багато. Неформальний спосіб життя характерний переважно підліткам. Саме вони хочуть належати до тієї чи іншої субкультури, щоб продемонструвати дорослим власні погляди на життя. Тим більше, що підліткам взагалі характерне протиставлення себе дорослим і, мабуть, тому вони об'єднуються з іншими однодумцями та демонструють те, що в них вже є власні життєві позиції.

Ведуча 2. Зазвичай бажання належати до певної субкультури з віком зникає. До цього потрібно ставитися як до одного з етапів життя. Між іншим, практично всі підлітки проходять через певні групи: хай то якісь гуртки, секції чи ті ж неформальні рухи.

Ведуча 1. Які вони - неформали? Вашій увазі пропонуємо переглянути фото-галерею представників молодіжних субкультур.

Перегляд мультимедійного фотоматеріалу, в якому подано і характерні риси тих чи інших представників неформальних рухів

Ведуча 2. Ми вже говорили, що неформальний спосіб життя притаманний переважно підліткам.

Обговорення.

Імовірні питання присутніх:

- Наскільки правильно придушувати в собі бажання належати до якоїсь субкультури тільки через те, що буде соромно перед друзями, знайомими, однокласниками, батьками?

- Як з точки зору психології можна охарактеризувати факт приналежності до тієї чи іншої субкультури вже в доволі зрілому віці?

Ведуча 1. Пропонуємо переглянути відеоматеріал бачення питання про субкультури очима досвідчених журналістів телеканалу "1+1".

Перегляд відеоматеріалу.

Обговорення.

Ведуча 2. Субкультури - це, звичайно, самовираження особистості, але не завжди воно буває позитивним. В народі люблять говорити: "Заборонений плід - солодкий", "Правила для того і пишуться, щоб їх порушувати". Діти не завжди бачать межу між хорошим і поганим, розставляючи крапки над "і", щоб довести власну думку. Багато злочинів вчиняються під впливом приналежності до тієї чи іншої неформальної групи.

Чи є схожі випадки у нашому місті?.

Обговорення.

Ведуча 1. Юнкори гуртка "Основи журналістики" особисто долучилися до власного журналістського опитування. Були опитані жителі міста Кузнецовська різного віку, які відповіли на питання "Чи престижно належати до певної субкультури і чому?"

Зачитування отриманих даних

Ведуча 2. Вашій увазі пропонуються найбільш цікаві, на наш погляд, відповіді.

Зачитування.

Обговорення.

Ведуча 1. На нашій дискусії присутні місцеві представники субкультур. Ми з ними трохи поспілкувалися перед початком засідання. Це представниці панків та аніме. Можливо ви розповісте, що саме спонукало вас приєднатися до вашої субкультури?

Заслухати відповіді.

Обговорити.

Ведуча 2. Обираючи таку форму роботи, до обговорення ми запросили і батьків. Хотілося б почути їхню точку зору щодо почутого, побаченого, поділитися власним досвідом.

Виступ представника від батьків.

Обговорення.

Керівник. До нас завітали представники місцевої молоді, щоб подискутувати про витоки та наслідки девіантної поведінки підлітків. Продовжуємо.

Обговорення.

Керівник. Сьогодні багато було сказано про різносторонній вплив на особистість підлітка усіляких чинників. Проте, більшість із присутніх тут ще й задумуються про вибір майбутнього. Дуже часто як батьки, так і діти стоять перед дилемою: вітчизняна чи закордонна освіта. Зважимо всі за і проти?

Обговорення.

Керівник. Гадаю, що на цьому наша дискусія на тему: " Моральні пріоритети сучасної молоді: Субкультури як наслідок девіантної поведінки " добігла кінця.

Надіюся, що кожен з присутніх почерпнув для себе багато користі. Пам’ятайте про те, що за сьогоднішні свої вчинки кожен відповідатиме у майбутньому. Ви, молодь, маєте зробити вибір: активно творити своє майбутнє зараз чи пливти за течією чужих планів і дій.

А закінчити нашу зустріч хотілося б віршем Василя СИМОНЕНКА „Ти знаєш, що ти - Людина”.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати